Jak co roku Klub Motorowy Górników "Jarząbek" zorganizował dla ZS nr 4 w Ochabach spotkanie z okazji Dnia Dziecka. W spotkaniu uczestniczył dzielnicowy Ochab asp. Adrian Kornas, który  opowiedział młodzieży o zagrożeniach występujących w czasie wakacyjnego wypoczynku. Nasi koledzy pomogli paniom kucharkom w przygotowaniu kiełbasek      z grilla, a koleżanki przeprowadziły konkurencje sportowe. Zabawa była doskonała, a dodatkowo sprzyjała nam piękna pogoda.

zdjęcia Jerzy Bebak, Gabriela Gajda

zdjęcia w galerii

Z przykrością zawiadamiamy, że dnia 22 maja 2019 r. zmarła nasza długoletnia klubowa koleżanka Marta Nowińska.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 25.05.2019 o godz. 11.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Okrzei, natomiast msza św. o godz.12.00 w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Szkolnej 19. 

Spoczywaj w pokoju.

W dniach 17 - 19 maja w Ochabach odbył się Ogólnopolski Zlot Caravaningowy organizowany przez Klub Motorowy Górników „Jarząbek”. W zlocie uczestniczyło 80 załóg z 14 klubów, 198 osób w tym 40 dzieci i młodzieży.  W piątkowy wieczór odbyło się uroczyste rozpoczęcie zlotu, na którym wszyscy bawili się na przy muzyce DJ Dawida. W sobotni poranek zlotowicze mogli wziąć udział w maratonach rekreacyjno- sportowych dla dorosłych oraz grach i zabawach dla dzieci. Po południu uczestnicy udali się na wycieczkę autokarową do Pszczyny, gdzie zwiedzano Muzeum Zamkowe oraz piękne aranżacje kwiatowe "Daisy Days" na rynku. Wieczorem zostali nagrodzeni zwycięzcy maratonu jak również konkursu na najdalszy rzut beretem. Następnie zlotowicze bawili się przy muzyce gitarowej i ognisku do późnych godzin nocnych. W niedzielny poranek odbyła się wycieczka rowerowa po okolicznych trasach "żabiego kraju". Po południu oficjalnie zakończono zlot i choć niechętnie - to trzeba było się pożegnać i wracać do domów.

Agnieszka Gajda

zdjęcia w galerii

Nasze załogi uczestniczyły w zlocie o tematyce BRD w Zielonej/Kalet zorganizowanym przez GKM Rozbark. Miło nam poinformować, że indywidualnie Krzysztof Gajda zajął II  miejsce, a w klasyfikacji załogowej wspólnie z Agnieszką Gajda I miejsce. Gratulujemy.

 

W sobotę 9 lutego członkowie naszego klubu wspólnie z członkami stowarzyszenia "Nowsi" z Rydułtów bawili się w Brennej. Było trochę za mało śniegu, więc kulig odbył się na kołach, był grzaniec i ognisko, a po obiedzie wspólna biesiada i śpiewy.

zdjęcia w galerii

19 stycznia w hotelu Gorczowski w Chorzowie odbyła się uroczystość podsumowania sezonu. W dziedzinie caravaningu puchary odebrali: Krzysztof Gajda - Mistrz Polski, Agnieszka Gajda - w-ce Mistrz Polski. Za klubowe Mistrzostwo Polski puchar odebrał prezes. Puchar za zdobycie II miejsca w Okręgowym Konkursie Caravaningowym otrzymała  załoga Agnieszka, Krzysztof, Gabriela i Bartosz Gajda, klub zajął III miejsce. Puchary i nagrody w Konkursie Aktywności Turystycznej otrzymały załogi: za II miejsce Elżbieta i Ryszard Satora, za IV Agnieszka i Krzysztof Gajda, za V Irena i Ryszard Morawscy, za VI Iwona Kasperek i Maciej Kołodziej. 

 zdjęcia w galerii